Kamico

WYpełnij formularz zapytania

Kamico
Kamico
Kamico
Kamico
Kamico
Kamico
+48 501 316 124Masz pytania - nasi specjaliści sa do twojej dyspozycji
Kamico

idealny kamień dla Architektury

Kominki


Oferujemy wyrób, sprzedaż i montaż kominków kamiennych wykonanych według  Państwa projektu.
Wykonujemy także elementy obudowy kominków z kamienia, które dostępne są w siedzibie naszej firmy w Krakowie.
Oprócz zleceń dla osób prywatnych realizujemy również różnego rodzaju inwestycje dla dużych i małych firm, jak również instytucji publicznych.

Ze względu na wysoką trwałość, oryginalną kolorystykę i strukturę, ogromną funkcjonalność - kamień naturalny jest najlepszym materiałem na obudowy kominkowe  również nowoczesnych kominków.

Do obudowy kominków najczęściej używa się różnego rodzaju płyt kamiennych: granitowych, marmurowych, z onyksu, z trawertynu i piaskowca a także spieków kwarcowych.
Kamień jest jedynym naturalnym materiałem stosowanym w budownictwie, który jest całkowicie odporny na działanie ognia. Kamień stosowany w obudowach kominka doskonale akumuluje duże ilości energii cieplnej, która później jest oddawana do otoczenia kominka.

Przy wyborze kamienia należy zwrócić uwagę, że niektóre gatunki kamienia posiadają wewnętrzne mikro pęknięcia. Jest to cecha naturalna, która powoduje, że kamienna obudowa kominka może popękać pod wpływem gorącej temperatury.
Dlatego materiał na obudowy kominka powinien wybierać specjalista, który oceni czy dana płyta może mieć bezpośredni kontakt z ogniem, a co można zastosować na blat wokół kominka lub inne elementy obudowy.

Nasi pracownicy posiadają długoletnie doświadczenie i z pośród wielu dostępnych w naszej firmie płyt kamiennych wybiorą odpowiedni materiał na obudowę kominka do Państwa domu.